• Zavolejte nám
    725 371 327
  • Otevírací doba každý všední den
  • Napište nám
    sarka.pravdova@rcmozaika.cz
Aniball inco
  • 03.04.2019
  • Pohledem fyzioterapeutky

Ve své ordinaci v Rodinném centru Mozaika v Lovosicích se zaměřuji na fyzioterapii oblasti pánevního dna a všechny potíže s tím spojené.

           Aniball, pomůcku pro snazší porod, jsem znala už dříve. Dokonce jsem s ním sama cvičila před porodem své druhé dcery a od té doby ho s čistým svědomím doporučuji svým klientkám i kamarádkám.

Předtím, než jsem s ním začla cvičit, jsem se snažila načíst a zjišťovat informace z různých zdrojů, jeho význam jsem konzultovala s gynokoložkami, s porodními asistentkami i s kolegy fyzioterapeuty. Se všemi jsme se shodli, že při správném používání má opravdu svůj smysl.

 

           Nedávno jsem si všimla, že firma Aniball nabízí nový produkt, a to Aniball Inco.

 

 

Zbystřila jsem jednak proto, že podstatnou část mých klientů tvoří dámy s inkontinencí nebo jinými dysfunkcemi pánevního dna, a jednak právě proto, že mám osobní zkušenost s Aniballem a chtěla jsem vyzkoušet i nový produkt pro získání nových možností pro své klientky.

 

Nerada ale doporučuji něco, co jsme sama nevyzkoušela. Chtěla jsem vědět na vlastní kůži, jak produkt Aniball Inco funguje.

 

           Teď mohu s klidným srdcem říct, že Aniball Inco je skvělá pomůcka a měla by mít v léčbě dysfunkcí v oblasti pánevního dna své zastoupení.

 

Na trhu je vícero typů podobných pomůcek, i já ve své ordinaci pracuji i s ostatními pomůckami. Každou z nich lze použít v jiné fázi cvičení a je fajn mít v tomto směru na výběr. V čem je ale Aniball Inco jiný? Je měkký, poddajný a přizpůsobí se tak každé ženě. Tím, že mohu v průběhu cvičení měnit velikost balónku a tím i odpor, který mi klade, mohu pomůcku přizpůobit různým potřebám a typům cvičení.

 

           Obrovskou výhodu Aniballu inco vidím v tom, že se díky němu dokáže na své pánevní dno nacítit každá žena, i ta, která si do té doby oblast pánevního dna nebyla schopná dostatečně vizualizovat, představit, nacítit se na ni a vůbec poznat „co se po ní chce“. Je tedy velmi vhodný pro ženy „začátečnice“, které s cvičením této oblasti začínají nebo už začly, ale stále mají problém procítit aktivní a relaxované pánevní dno.

 

Stejně tak ale může být skvělou pomůckou pro ženy, které jsou pokročilé a své pánevní dno už nějakou dobu aktivně cvičí. Balónek nabízí opět další možnost, jak svalstvo posílit, ale i uvolnit.

           Pánevní dno je velmi složitou a také zásadní oblastí lidského těla a jakákoliv dysfunkce se může projevit nejen na dané oblasti, ale i na jiných místech našeho těla. Má několik funkcí, nejznámnější funkce je svěračová, dále nese orgány malé pánve, má posturální funkci (je přímou součástí hlubokého stabilizačního systému), v neposlední řadě je oblast pánevního dna  energetickým centrem. Funkcí, potažmo dysfunkcí, by se našlo nespočet. Mezi nejtypičtější potíže patří močová inkontinence,bolestivá menstruace, pokles poševní stěny a/nebo pohlavních orgánů. Výčet dalších možných potíží je ale mnohem obsáhlejší a problematika této intimní oblasti mnohem složitější.

           Vidím velký potenciál v používání pomůcky Aniball Inco jak v domácím prostředí, tak jako další možnost cvičení pro klientky v ordinaci fyzioterapeuta. Spravným cvičením – a to jak aktivací, tak nácvikem relaxace těchto svalů, totiž můžeme pomoci jednak preventivně a jednak v léčbě zmíněných potíží.

           Nutno dodat, že tým Aniball připravil k Aniballu Inco perfektního průvodce v podobě podrobného návodu, přiloženého ke každému balónku. Díky němu se každá žena zorientuje v různých možnostech cvičení a relaxace, postupy při cvičení jsou srozumitelně vysvětleny  a je zde zdůrazněno i zapojení dechu, což považuji při cvičení za podstatné.

           Shrnuto a podtrženo – děkuji za další skvělou pomůcku pro lepší, kvalitnější a zdravější život ženy. Děkuji za šíření osvěty a jako fyzioterapeutka i jako žena po 2 porodech doporučuji Aniball Inco všem ženám, které chtějí řešit jakoukoliv dysfunkci spojenou  s pánevním dnem, nebo jim předcházet.

 

Autor článku: Fyzioterapeutka Lenka Tichá (Více o Lence a jejích službách zde)