• Zavolejte nám
    725 371 327
  • Otevírací doba
    PO - PÁ 9:00 - 12:00
  • Napište nám
    sarka.pravdova@rcmozaika.cz
Mozaika rozšířila kluby Minervy 21
  • 25.04.2018
  • Osobní rozvoj

Návštěva Rostyi Gordon Smith v Rodinném centru Mozaika

V dubnu navštívila Rodinné centrum Mozaika v Lovosicích Rostya Gordon Smith, která patří mezi 50 nejlepších personalistů světa. Rostya představila hnutí Minerva 21, které založila v roce 2015, a které sdružuje sebevědomé ženy a může, kteří se chtějí vzdělávat, sdílet své zkušenosti a pozitivně ovlivňovat své okolí i společenské hnutí. Rostya mluvila o úspěších Minervy, o tom, jak se stát Minervankou /  Minervanem. Také vyprávěla svůj osobní příběh. O tom, jak v roce 1968 odjela do Anglie, o svých 4 synech, o zemích ve kterých žila a pracovala, a o svém návratu do Čech.

Není pochyb o tom, že Rostya je velmi inspirativní a úspěšná žena a je velkým úspěchem, že se Rodinnému centru Mozaika podařilo navázat s Minervou 21 spolupráci. Mozaika rozšířila kluby tohoto společenství, kterých je po celé České republice 13 a zařadila se do klubu Minerva Porta Bohemica, do které patří také Litoměřice, Děčín a Teplice. A co to znamená? Kluby jsou místem, kde se mohou setkávat ženy a muži, kteří mají o dění v MINERVĚ 21 zájem a je jim sympatická myšlenka společenství. Je to ideální místo pro networking, neformální rozhovory, setkávání se zajímavými lidmi i rozvoj vlastních dovedností.

Více informací naleznete na webových stránkách www.minerva21.net

Foto: zleva Šárka Pravdová (ředitelka Mozaiky), Rostya Gordon Smith, Lenka Tichá (místopředsedkyně Mozaiky), Kateřina Tenglerová (ředitelka Nadačního fondu Delfín, ambasadorka klubu Minerva Porta Bohemica)

 

Můj osobní příběh, aneb Jak mentoring změnil můj život

Asi před rokem se mi můj život sypal pod rukama (soukromý i pracovní).  Našemu druhému synovi bylo půl roku (staršímu synovi 4 roky) a pár dní po jeho narození jsme se dozvěděli, že má vážnou vrozenou oční vadu – nevidí na jedno očičko, které zároveň nedoroste oko zdravé (takže je viditelně menší). Po šíleném šoku, obviňování se, nejistoty, co bude, následovalo dlouhé kolo vyšetření, narkózy, nemocnice. Zkratka strach.

Když jsem Míšu čekala, věděla jsem, že moje pracovní nasazení v Mozaice, nebude moct být s dvěma dětmi tak velké, že budu muset nějak zvolnit, ale ani ve snu by mě nenapadlo, že kromě toho, že budu mít 2 malé děti, budu řešit zdraví miminka.

V prvních měsících po narození Míši jsem hodně zvažovala, jestli v práci (která mě mimochodem opravdu (ne)skutečně baví, naplňuje a vidím v ní obrovský smysl) pokračovat, jestli to můžu vůbec zvládnout. Byla jsem psychicky mimo, nedokázala jsem se smířit s tím, že je s Míšou něco jinak. Mozaika pro mě byla vlastně únik před realitou. Střídalo se u mě období, kdy už jsem si říkala „vždyť to není tak hrozný,  zvládnem to, jinak je to zdravý, krásný kluk“, s obdobím totálního zoufalství.

No.. Ale.. Na schůzku do centra ke mně na jaře přijela Katka Tenglerová ( členka a mentorka Minervy) a řekla mi o mentoringu. Říkala „Šári, to je přesně pro Tebe! „ A taky, že jo! Přihlásila jsem se, rozhodla jsem se, že končím se sebelítostí a s větou „proč právě já a právě moje dítě“ a začala měnit přístup k věcem a lidem okolo mě.

Napsala jsem do Minervy motivační dopis s cíli – Mým cílem bylo hlavně najít sama sebe – srovnat se, být konečně vyrovnaná. A také zvládnout pracovní a rodinný život. Mentorkou mi je skvělá Simonka Šašková  – nemohla jsem si přát lepší. Naše schůzky probíhají přes skype a dají se zvládnout i s malými dětmi. Opravdu mi ukázala jiný úhel pohledu na věci. Díky ní jsem pochopila spoustu věcí, nastartovala svůj osobní rozvoj, sebepoznání a také správné nastavení práce i rodiny.

Dnes už vím, že nemusím dělat vše na milion % a být „super žena“, že úplně stačí být tady a teď, nebýt na sebe tak přísná a že každý problém má své řešení – je v přístupu k němu. Pracovně jsem se zaměřila víc na věci, které mě baví, a které mi jdou tak nějak „samy“ (např. vymýšlet pro vás různá témata seminářů) a ostatní věci, které mi tak moc nejdou, se snažím „vypouštět“, delegovat – funguje to skvěle a světě div se, udělám s tímto přístupem i daleko víc práce.

Simonka je mou velkou inspirací a můj život před rokem a nyní je nesrovnatelný. Kdo mě zná, ví, že dnes už nad Míšánkem nebrečím, ale naopak se raduju z toho, jak je to skvělý, šikovný a ZDRAVÝ kluk. A taky je snad i vidět kus práce v centru, že je to dělané s láskou  :)

V rámci mentoringové skupiny pořádá Minerva pravidelná setkání všech mentorů a mentee a to je teda něco :) Vždy dokonalý program, úžasní hosté, skvělá atmosféra. Na posledním mentoringu jsme si mohli třeba vyzkoušet lámat šíp krkem – zjistit, že ne vše je o fyzické síle, ale o tom rozhodnout se – že TO máme v hlavě.

Je toho hodně, co můžete díky mentoringu a Minervě zažít, můžete si splnit pracovní i osobní cíle a poznáte spoustu skvělých lidí. DĚKUJU KATKO, SIMONKO, ROSTYO :)

Do mentorinku 2018/2019 máte možnost přihlásit se do konce dubna – www.minerva21.Net

 

PS: Můj život se změnil díky změně mého přístupu, ale také díky skvělým lidem, které mám ve svém životě, a kteří mě podporují – obrovské díky Lence Tiché, ona ví :)

 

Jsem Minervankou, čeřím vodu.

Šárka Pravdová