• Zavolejte nám
    725 371 327, Fyzioterapie 775 385 027
  • Otevřeno každý všední den
  • Napište nám
    mozaika@rcmozaika.cz
Nadační fond Děti dětem
  • 14.02.2020
  • Ostatní

Děti dětem – nově vzniklý nadační fond na podporu postižených dětí

 

 

V Lovosicích byl založen Nadační fond s názvem Děti dětem.

Fond je primárně zaměřen na podporu dětí, které se potýkají se získaným tělesným či smyslovým postižením. Hlavní myšlenka je založena na video příbězích, ve kterých nám malého hrdinu představí děti z blízkého okolí handicapovaného.

Kamarád, spolužák nebo sourozenec nám umožní nahlédnout dětskýma očima do světa dítěte se získaným postižením. Veškeré finanční prostředky budou předány rodině a použity na léčbu, rehabilitaci, kompenzační pomůcky nebo úpravu domácího prostředí.

 Dalším cílem Nadačního fondu je podpora začlenění handicapovaných dětí do kolektivu. Pomocí vzdělávacích projektů pro základní školy přiblíží zdravým dětem život dětí postižených, naučí je empatickému přístupu k nim a ukáže možnosti, jak svým vrstevníkům pomoci.

Patronem Nadačního fondu se stal paralympionik Jan Povýšil, který je od svých 15 let po úraze na vozíku. Na paralympijských hrách získal 5 bronzových medailí a je také mistr Evropy a vicemistr světa v plavání. Nyní je sportovním redaktorem na CNN Prima News a aktivně se věnuje fotografování.

 

 

Nadační fond, včetně jeho patrona, se představí v sobotu 4. dubna na benefičním plese rodinného centra Mozaika.
 
Má Vaše dítě získané tělesné či smyslové postižení a potřebujete pomoci? Je ve Vašem okolí postižené dítě, které potřebuje pomoc? Dejte nám o něm vědět.

Autor článku: Bc. Lenka Tichá

Kontakt: www.nfdetidetem.cz email: info@detidetem.cz