• Zavolejte nám
  725 371 327
 • Otevírací doba
  PO - PÁ 9:00 - 12:00
 • Napište nám
  sarka.pravdova@rcmozaika.cz
První příkrmy a BLW
 • Přihlášeno
  0/20
 • Kdy
  Sobota 24. listopadu 9:30 - 11:30
 • Cena
  250 Kč

V sobotu 24. listopadu Vás zveme na seminář Lucie Ernestové

 

První příkrmy a BLW

 

BLW - Baby-led weaning, v překladu znamená odstavení vedené dítětem.

Jedná se o způsob, kdy dítě od začátku jí samo a není nikým krmeno. A nejen to, samo si také určuje, kdy chce začít jíst, co bude jíst a v jakém množství. Do jídla ho tedy nenutíme, pouze mu jej předkládáme a ono už si poradí se vším ostatním. Je to jako s motorickým vývojem.

Každé dítě se jindy začne přetáčet na bříško, jindy si sedne, začne lézt či chodit také v odlišném čase. Stejně tak s jídlem začíná každé dítě v jiném čase. Jedná se tedy o respektující přístup k potřebám dítěte v oblasti přijímání potravy, ideálně v kombinaci s mateřským mlékem.

BLW je tedy hlavně o důvěře ve vaše dítě, které samo nejlépe ví, co potřebuje. Tato metoda vám přinese pohodu do společného stolování bez stresu a nucení do jídla, neboť dítěti pouze předkládáte, co by mohlo ochutnat a ono samo si vybírá, co sní.

Také ušetříte spoustu času, neboť odpadá všechno mixování, krmení lžičkou apod. Také může jíst všichni zároveň a jídlo si prostě užívat.

Ráda vám předám své zkušenosti a povzbudím vás, jak na to.

 

Lucie Ernstová je maminkou 4 dětí. Více o ní si můžete přečíst zde

Přihlásit se (Poskytnutí e-mailu se řídí zákonem o ochraně osobních údajů a souhlasíte s použitím tohoto kontaktu v souladu se zákonem)