• Zavolejte nám
  725 371 327
 • Otevírací doba
  PO - PÁ 9:00 - 12:00
 • Napište nám
  sarka.pravdova@rcmozaika.cz
Workshop Jak ovládat pánevní dno
 • Přihlášeno
  0/10
 • Kdy
  sobota 16. února 13:00 - 18:00
 • Cena
  700 Kč / osoba

Trápí Vás inkontinence moči?

Jste po porodu a stále nemáte pánevní dno v původním stavu?

Cítíte, že máte potíže se sexuálním prožitkem?

Trápí Vás bolestivá menstruace?

Máte časté bolesti zad?

 

Dostaňte své pánevní dno do kondice

 

Rodinné centrum Mozaika zve dámy každého věku na praktický workshop s fyzioterapeutkou

 

Jak ovládat pánevní dno

 

 

V sobotu 16. února od 13:00 - 18:00

 

Co je pánevní dno

 

Pánevní dno patří mezi svaly hlubokého stabilizačního systému (tzv. CORE) a svým umístěním ve spodní části pánve odděluje břišní dutinu od vnějšího prostředí.

V první řadě zajišťují správnou polohu orgánů, dále má funkci svěračovou, pro udržení moči a stolice a hraje zásadní roli ve správném držení těla a posturálních funkcích.

Pánevní dno má ale také mnoho dalších funkcí, jako jsou funkce sexuální, porodní, nebo např. koordinovaná spolupráce s bránicí, souvisí s funkcí kyčelních kloubů nebo chodidel, atd.

Nejčastěji se první potíže ukazují  během těhotenství nebo po porodu.

Pánevnímu dnu ale také škodí dlouhodobý sed, nízká pohybová aktivita a paradoxně mu může ublížit i příliš velké množství pohybu, zejména toho silového.

 

Jak workshop probíhá

 

Workshop je rozdělen na 2 části, teoretickou a praktickou.

 • V teoretické části se seznámíte s nezbytnými teoretickými základy k problematice pánevního dna, pochopíte propojenost této oblasti s ostatními částmi těla a tedy i související potíže, které zdánlivě příčinu v pánevní oblasti nemají.

  Dozvíte se jak moc a proč je důležitá psychická stránka, při řešení jakýchkoliv potíží s pánevním dnem a nahlédnete na něj i z eneretického pohledu.

  Součástí teoretické části je i nastínění všech možných potíží a možností jejich řešení, zároveň s praktickou ukázkou pomůcek.

 

 • V části praktické se naučíte se jak své pánevní dno poznat, cítit, aktivovat, relaxovat, ovládat. „Najdete“ všechny vrstvy této složité struktury a zjistíte jak správně s touto oblastí cvičit, se všemi zásadami a v různých polohách.

  To vše se naučíte tak, abyste byla schopna využít cviky ve vašem životě a zařadit do vašich běžných aktivit. Pak teprve bude cvičení opravdu funkční a vaše pánevní dno v harmonii.
   

 

Proč byste měla workshop absolvovat?

 • Bolestivá menstruace
 • inkontinence moči
 • dyskomfort v oblasti zevních genitálií
 • bolestivý pohlavní styk nebo nepříjemné prožitky během styku
 • bolesti zad a mnoho dalšího

– to jsou témata, která řeší stále více žen různého věku. Mnoho z nich si ani neuvědomuje, že se problém dá vyřešit a nemusí se s ním jen smířit, stydí se to řešit s lékaři nebo je pro ně tato oblast jednoduše tabu.

 

Na workshopu zjistíte, že v tom nejste sama, že je normální setkat se s nějakými potížemi pánevního dna, ale hlavně, že není v pořádku to tak nechávat.

 

Každé z nás se v pánvi skrývá ohromná energie, se kterou je třeba pracovat a díky ní zvládneme vyřešit mnoho potíží v různých oblastech života, nejen na fyzické úrovni, ale i na té psychické, duševní chcete-li, tedy v oblasti našeho ŽENSTVÍ.

 

A nejlepší na tom je, že to zvládneme samy, zharmonizováním pánevního dna.

 

Pro koho je workshop vhodný?

 

Pro ženy jakékoliv věkové kategorie (od 18ti let), horní věková hranice neexistuje, stále můžeme s touto oblastí pracovat.

Je vhodný pro ženy, které jsou po porodu (jakkoliv dlouho), ale i pro ty, které nerodily.

I pánevní dno, které nebylo zatíženo těhotenstvím a porodem, často není v úplném pořádku, zejména u sportovkyň, nebo u velmi fyzicky (i psychicky) aktivních žen.

Workshop je vhodný i pro těhotné ženy, které se chtějí co nejlépe připravit na porod a zároveň vědět, jak se co nejrychleji a nejlépe dostat po narození miminka zpět do formy.

 

 
Naučme se číst své tělo a probuďme energii, která se v oblasti pánve skrývá...

 

Workshop absolvovala a doporučuje MUDr. Eva Janků (lovosická gynekoložka)

 

 

Cena workshopu  je 700,- Kč. Při platbě na místě 730,- Kč

 

Káva, čaj a malé občerstvení v ceně.

 

Kapacita omezena pro zachování individuálního přístupu.

 

Pro rezervaci a více informací pište na lenka.ticha@rcmozaika.cz

nebo na tel. 775 385 027

 

Co o workshopu říkají ženy, které ho absolvovaly?

 

"Myslím, že tento workshop by měla absolvovat každá žena a to proto, že často řeší problémy, na které lékaři nedokáží najít odpověď (každý lékař zkoumá jen tu jeho stránku pohledu, nikoliv celostně) a tak by se mohl najít spouštěč problémů a začít ho řešit s odborníkem - fyzioterapeutem.

Myslím, že pro mnoho žen (ale i lékařů) je pánevní dno stále tabu a je potřeba více rozšiřovat povědomí o tom, co vše pánevní dno v těle "ovládá" a že po potřeba ho trénovat a neřešit, až když dochází k vážným problémům.

Přínosem byl hlavně proto, že byly funkce pánevního dna vysvětleny podrobně a lektorem kurzu je žena, která sama rodila a tak nemluví jen z teoretických znalostí, ale i praktických. "

------------------------------------------------------------

"S workshopem jsem byla velmi spokojena. Vedla ho kvalifikovaná lektorka,všechno jsem pochopila a prakticky vyzkoušela.

Zjistila jsem co je pánevní dno a jak posilovat svaly pánevního dna. Také proč je důležité tyto svaly posilovat. Vím jak souvisí svaly pánevního dna s psychikou a  sdržením celého těla.

Workshop bych doporučilai mužům, protože i oni mají pánevní dno :o) Je dobré vědět co naše tělo potřebuje a jak si můžeme pomoci"

------------------------------------------------------------

" Šla jsem na workshop s tím, že se naučím směřovat energii do pánevního dna a budu s ním umět pracovat. Hlavně kvůli mému nastávajícímu porodu. Předchozí porod byl pro mě traumatickým zážitkem a chtěla jsem se na ten druhý lépe připravit.

Myslím si, že při samotném porodu, by mi předchozí práce s pánevním dnem usnadnila soustředění se na tuto oblast a lépe bych porodila své dítě.
Pracovala jsem s mým porodním traumatem ve smyslu psychiky a snažila se odbourat blok, který mi porod zanechal. Na workshopu jsem se dozvěděla, že je důležité opečovat i porodní jizvy, které mohou při porodu mít také určitý negativní vliv. Jejich rozmasírováním se docílí uvolnění těchto jizev (Nejen nástřih, ale i vnitřní šití). V mém případě byla tato informace, kterou jsem na workshopu dostala nejdůležitější, každopádně jsem se dozvěděla i spoustu jiných zajímavých věcí. 
Určitě bych ho doporučila všem ženám. Je to oblast na kterou se mnohdy zapomíná a nevěnuje se jí tolik pozornosti, přitom je v životě ženy snad nejdůležitější oblastí. "

-------------------------------------------------------

 

Kdo je Lenka?

Lence je 34 let. V roce 2006 absolvovala Vyšší odbornou školu zdravotnickou v Kladně, obor diplomovaný fyzioterapeut. Roku 2009 získala titul Bakalář na 1.lékařské fakultě UK, též v oboru fyzioterapie.

Po škole rok pracovala na soukromé ambulanci v Praze a od r.2010 byla zaměstnancem rehabilitačního oddělení Nemocnice milosrdných sester sv.Karla Boromejského, veřejnosti známe jako nemocnice pod Petřínem.

Během své praxe stihla absolvovat  20 kurzů nebo seminářů a 9 jsem aktivně vedla. Také jako fyzioterapeut spolupracuje s Hemojuniorem, organizací sdružující rodiny s chlapci trpícími hemofilií.

V roce 2012 se jí narodila první dcera, Žofinka. Ve stejném roce jsem nastěhovala do Lovosic  a během mateřské dovolené začala spolupracovat s RC Mozaika. Druhá dcera, Madlenka, se narodila v roce 2015.

Nyní je v Mozaice místopředsedkyní a fyzioterapeutkou. Výčet jejích aktivit zde zahrnuje Zdravotní cvičení pro dospělé, pohybový kroužek Koordinační cvičení a lezecká stěna pro děti od 4 do 8 let, tejpování, vede psychomotorickou poradnu v rámci projektu MPSV, správcuje facebookovou skupinu RC Mozaika – psychomotorický vývoj a vše kolem něj, vede diskusní setkání maminek a též semináře, workshopy a kurz Cvičení pro ženy nejen na diastázu a pánevní dno.

Zaměřuje se zejména na dětské nohy a u dospělých na oblast pánevního dna.

Je členkou podiatrické a podologické společnosti

Největší motivací je pro ní pozitivní zpětná vazba od spokojených maminek a největším učitelem jsou pro ní její děti.

 

Praxe v rámci fyzioterapie

 •  Vojenská lázeňská léčebna v Mariánských lázních, 2005
 •  Rhb oddělení poliklinika Planá u Mariánských lázní, 2007
 •  Rhb oddělení poliklinika Barrandov, Praha 5, 2008
 • Detašované pracoviště Malvazinky, poliklinika Palackého, Praha 1, 2008-2009
 • Rhb klinika Monada, Praha 4, 2009-2010
 • Rehabilitační oddělení NMSKB, Praha 1, 2010-2012
 • RC Mozaika z.s., od 2012 (fyzioterapeut, od r. 2016 místopředseda)

Odborné kurzy

 • Baňkování, Refit, 2005
 • Reflexní terapie, Regenerační centrum vzdělávání 2006
 • Akupresura, Monada 2009
 • Posturální cvičení a cvičení na labilních plochách, Monada 2009
 • Klinický seminář vedený Clarou-Marií Helenou Lewitovou, Roseta s.r.o. 2009
 • Funkční poruchy pánevního dna, Monada 2010
 • Klappovo lezení - kvadrupedální lokomoce v prevenci a léčbě, Školící centrum Jimramov, Jarmila Čápová 2010 (lze vykazovat LTV na NFP)
 • Kineziologie a patokineziologie dolní končetiny a nohy, Rehaspring 2010
 • SM systém – úvodní kurz, MUDr. Kateřina Švejdová 2010
 • SM systém – kurz pro pokročilé, MUDr. Kateřina Švejdová 2011
 • Testování a trénink dynamické stabilizace, Rehaspring 2011
 • Kinesiology Taping by K-Active, Rehaspring 2011
 • Propriofoot concept, Rehaspring 2011
 • Diagnostické a terapeutické postupy využívané při stabilizaci páteře, Mgr. Veverková 2011
 • Akrální koaktovační diagnostika (ACD), Rehaspring 2014
 • Akrální koaktivační terapie I. (ACT 1.), Rehaspring 2014
 • O fyzioterapii dětí, CKP Sámova 2015
 • Algoritmus a management terapie nohou u dětí od 2 do 17 let, Rehaspring 2017
 • Terapie u dysfunkcí svalů panevniho dna - 2018

Máte dotazy? Kontaktujte nás na mailu: lenka.ticha@rcmozaika.cz

 

Těšíme se na Vás :)

 

Jaké další služby u nás pod vedením fyzioterapeutky můžete využít se dozvíte zde

Přihlásit se (Poskytnutí e-mailu se řídí zákonem o ochraně osobních údajů a souhlasíte s použitím tohoto kontaktu v souladu se zákonem)