• Zavolejte nám
    725 371 327
  • Otevřeno každý všední den
  • Napište nám
    mozaika@rcmozaika.cz
Seznamte se se zvířátky

Kůň

Kůň je domestikované zvíře patřící mezi lichokopytníky. V minulosti byli koně využíváni především pro zemědělské práce, k přepravě zboží a osob. Od 20. století slouží hlavně k odpočinkové jízdě a sportu. Samice koně se nazývá klisna nebo kobyla, nebo také hřebice. 

Poník

Poník je malý kůň do 148 centimetrů kohoutkové výšky. Pony může být mohutný, podobně jako chladnokrevní koně, nebo s lehčí stavbou těla, podobně jako vyšší teplokrevní koně. Poníci mohou být velmi malincí – nejmenší zaznamenaný minipony měřil pouhých 46 cm kohoutku.

Kozy

Koza domácí je menší domestikovaný přežvýkavec, patřící mezi nejstarší užitková zvířata, člověk ji chová bezmála 10 tisíc let. Popsat domácí kozu je prakticky nemožné, protože může být jednobarevná i strakatá, rohatá i bezrohá. Společným znakem, který podědila po divokých předcích, je výrazná bradka u samců a krátký ocas, který obvykle drží vztyčený kolmo vzhůru. Po našem kozlíkovi Toníkovi dostala název naše Dětská farma.

Göttingenské prase

je snadno ochočitelné, chytré, společenské a učenlivé zvíře. V ČR existují Göttingenská miniprasátka od 18-40 kg. Vyskytuje se zde ovšem i řada kříženců a ti potom mohou dorůst i 60 kg a více. Miniprasátka je možné chovat i v bytě, ale vyžaduje to dostatek trpělivosti, protože jsou to neuvěřitelně zvědaví, zvídaví a vychytralí tvorečci, kteří vám můžou v bytě nadělat pěkný binec.

Slepičky hedvábničky

Hedvábnička je plemeno kuřete pojmenované pro své atypicky načechrané peří, o kterém se říká, že působí jako hedvábí a satén. Toto plemeno má několik dalších neobvyklých vlastností, jako je černá kůže a kosti, modré ušní boltce a pět prstů na každé noze, zatímco většina kuřat má pouze čtyři.

 

Králík

Králíci jsou malí savci z čeledi zajícovitých. Rodovým názvem „králík“ jsou označováni zástupci celkem sedmi rodů, v Česku se tento název obvykle vztahuje ke králíku divokému nebo jeho domestikované formě králíka domácího. Nenáročnost chovu umožňuje, aby byl králík chován jako domácí mazlíček.

 

Ovce

Ovce či ovce a argali je rod malých přežvýkavců. Původní oblast rozšíření ovcí zahrnuje Eurasii a Severní Ameriku, ale domestikovaná ovce domácí, se díky člověku dostala do celého světa, včetně Austrálie a Nového Zélandu. Samec ovce je nazýván beran.

Přihlásit se (Poskytnutí e-mailu se řídí zákonem o ochraně osobních údajů a souhlasíte s použitím tohoto kontaktu v souladu se zákonem)